t-Global Technology TG6050-19.50-12.70-2
TG6050-19.50-12.70-2 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-19.50-12.70-2
Brief Description
THERMAL PAD 19.5X12.7X2MM
Datasheet Download
TG6050-19.50-12.70-2.pdf
Availability of TG6050-19.50-12.70-2
QUANTITY
TG6050-19.50-12.70-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-19.50-12.70-2
Internal Part NumberEIS-TG6050-19.50-12.70-2
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline19.50mm x 12.70mm
Thickness0.079" (2.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-19.50-12.70-2
Related LinksTG6050-19., TG6050-19.50-12.70-2 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-19.50-12.70-2 Details Description
Related parts for TG6050-19.50-12.70-2
RELAY OPTO 250MA SPST-NO 6-DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 3C030FC-B datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 18POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf