t-Global Technology TG6050-25-25-0.5
TG6050-25-25-0.5 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-25-25-0.5
Brief Description
THERMAL PAD 25X25X0.5MM
Datasheet Download
TG6050-25-25-0.5.pdf
Availability of TG6050-25-25-0.5
QUANTITY
TG6050-25-25-0.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-25-25-0.5
Internal Part NumberEIS-TG6050-25-25-0.5
UsageSheet
ShapeSquare
Outline25.00mm x 25.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-25-25-0.5
Related LinksTG6050-2, TG6050-25-25-0.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-25-25-0.5 Details Description
Related parts for TG6050-25-25-0.5
RES ARRAY 5 RES 39K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.3A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 5V MINI datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf