t-Global Technology TGX-320-320-2.0-0
TGX-320-320-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TGX-320-320-2.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG SERIES SHEET 320X320X2MM
Datasheet Download
TGX-320-320-2.0-0.pdf
Availability of TGX-320-320-2.0-0
QUANTITY
TGX-320-320-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TGX-320-320-2.0-0
Internal Part NumberEIS-TGX-320-320-2.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetTGX MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG-X
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity12.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TGX-320-320-2.0-0
Related LinksTGX-320-, TGX-320-320-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TGX-320-320-2.0-0 Details Description
Related parts for TGX-320-320-2.0-0
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 45MM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
762 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf