Vishay/Sprague TH3A106M6R3C2700
TH3A106M6R3C2700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A106M6R3C2700
Brief Description
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A106M6R3C2700.pdf
Availability of TH3A106M6R3C2700
QUANTITY
TH3A106M6R3C2700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A106M6R3C2700
Internal Part NumberEIS-TH3A106M6R3C2700
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A106M6R3C2700
Related LinksTH3A106M, TH3A106M6R3C2700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A106M6R3C2700 Details Description
Related parts for TH3A106M6R3C2700
TVS DIODE 136VWM 229.95VC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
HOOK CURVED SSTEEL 6.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 22POS 2MM SMD datasheet.pdf
MNTNG BRAKT FOR TL-N10ME/TLN12MD datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 667MHZ 78BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf