Vishay/Sprague TH3A225K025D5200
TH3A225K025D5200 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225K025D5200
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1206
Datasheet Download
TH3A225K025D5200.pdf
Availability of TH3A225K025D5200
QUANTITY
TH3A225K025D5200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225K025D5200
Internal Part NumberEIS-TH3A225K025D5200
Standard Package9,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225K025D5200
Related LinksTH3A225K, TH3A225K025D5200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225K025D5200 Details Description
Related parts for TH3A225K025D5200
RES SMD 280 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 800MA 557 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 37POS R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS5402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf