Vishay/Sprague TH3A225M020E5900
TH3A225M020E5900 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225M020E5900
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A225M020E5900.pdf
Availability of TH3A225M020E5900
QUANTITY
TH3A225M020E5900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225M020E5900
Internal Part NumberEIS-TH3A225M020E5900
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225M020E5900
Related LinksTH3A225M, TH3A225M020E5900 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225M020E5900 Details Description
Related parts for TH3A225M020E5900
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL55111 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.3A 360 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.45A 20 MOHM TH datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 14KV datasheet.pdf