Vishay/Sprague TH3A225M025C5200
TH3A225M025C5200 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225M025C5200
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A225M025C5200.pdf
Availability of TH3A225M025C5200
QUANTITY
TH3A225M025C5200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225M025C5200
Internal Part NumberEIS-TH3A225M025C5200
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225M025C5200
Related LinksTH3A225M, TH3A225M025C5200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225M025C5200 Details Description
Related parts for TH3A225M025C5200
FAN AXIAL 120X38MM 230VAC MU3A1 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 30POS datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf