Vishay/Sprague TH3B105K035E4400
TH3B105K035E4400 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B105K035E4400
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 10% 1411
Datasheet Download
TH3B105K035E4400.pdf
Availability of TH3B105K035E4400
QUANTITY
TH3B105K035E4400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B105K035E4400
Internal Part NumberEIS-TH3B105K035E4400
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B105K035E4400
Related LinksTH3B105K, TH3B105K035E4400 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B105K035E4400 Details Description
Related parts for TH3B105K035E4400
JUMPER-H9992TR/1852WH/H9992TR12" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A T/H 15GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 6COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 5W L BEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL datasheet.pdf