Vishay/Sprague TH3B106M010E1800
TH3B106M010E1800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B106M010E1800
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B106M010E1800.pdf
Availability of TH3B106M010E1800
QUANTITY
TH3B106M010E1800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B106M010E1800
Internal Part NumberEIS-TH3B106M010E1800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B106M010E1800
Related LinksTH3B106M, TH3B106M010E1800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B106M010E1800 Details Description
Related parts for TH3B106M010E1800
SUPER CHAMP datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 36QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 32A 0.9 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA CST2 datasheet.pdf