Vishay/Sprague TH3B155M035D4200
TH3B155M035D4200 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B155M035D4200
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B155M035D4200.pdf
Availability of TH3B155M035D4200
QUANTITY
TH3B155M035D4200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B155M035D4200
Internal Part NumberEIS-TH3B155M035D4200
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B155M035D4200
Related LinksTH3B155M, TH3B155M035D4200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B155M035D4200 Details Description
Related parts for TH3B155M035D4200
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOT323 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOST M243 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PLUGGABLE OPTOCOUPLER 24VDC 5A datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL D 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf