Vishay/Sprague TH3B335K020C2700
TH3B335K020C2700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B335K020C2700
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1411
Datasheet Download
TH3B335K020C2700.pdf
Availability of TH3B335K020C2700
QUANTITY
TH3B335K020C2700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B335K020C2700
Internal Part NumberEIS-TH3B335K020C2700
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B335K020C2700
Related LinksTH3B335K, TH3B335K020C2700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B335K020C2700 Details Description
Related parts for TH3B335K020C2700
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
Crystal 10.2450MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 144FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 91MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 400 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf