Vishay/Sprague TH3B335K025D3000
TH3B335K025D3000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B335K025D3000
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 1411
Datasheet Download
TH3B335K025D3000.pdf
Availability of TH3B335K025D3000
QUANTITY
TH3B335K025D3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B335K025D3000
Internal Part NumberEIS-TH3B335K025D3000
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B335K025D3000
Related LinksTH3B335K, TH3B335K025D3000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B335K025D3000 Details Description
Related parts for TH3B335K025D3000
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 6'/72" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 52SDIP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 285MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
KIT STARTER FOR R8C/2F datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
ENDCAP RX W/DEVICENET CABLE datasheet.pdf
IC POS SENSOR 3D PWM SENT 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf