Vishay/Sprague TH3B335K035C2500
TH3B335K035C2500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B335K035C2500
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 1411
Datasheet Download
TH3B335K035C2500.pdf
Availability of TH3B335K035C2500
QUANTITY
TH3B335K035C2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B335K035C2500
Internal Part NumberEIS-TH3B335K035C2500
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B335K035C2500
Related LinksTH3B335K, TH3B335K035C2500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B335K035C2500 Details Description
Related parts for TH3B335K035C2500
CAP CER 18PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4811LD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.4A 150 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7A 28V datasheet.pdf
AM VS RA HDR COVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 50 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 120/240VAC datasheet.pdf