Vishay/Sprague TH3B335M035D2500
TH3B335M035D2500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B335M035D2500
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B335M035D2500.pdf
Availability of TH3B335M035D2500
QUANTITY
TH3B335M035D2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B335M035D2500
Internal Part NumberEIS-TH3B335M035D2500
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B335M035D2500
Related LinksTH3B335M, TH3B335M035D2500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B335M035D2500 Details Description
Related parts for TH3B335M035D2500
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf