Vishay/Sprague TH3B476K010F1800
TH3B476K010F1800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B476K010F1800
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 10% 1411
Datasheet Download
TH3B476K010F1800.pdf
Availability of TH3B476K010F1800
QUANTITY
TH3B476K010F1800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B476K010F1800
Internal Part NumberEIS-TH3B476K010F1800
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B476K010F1800
Related LinksTH3B476K, TH3B476K010F1800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B476K010F1800 Details Description
Related parts for TH3B476K010F1800
RES SMD 76.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 230V datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 10% 3024 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 15 F 3" YEL datasheet.pdf