Vishay/Sprague TH3C226M016C1000
TH3C226M016C1000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3C226M016C1000
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 20% 2312
Datasheet Download
TH3C226M016C1000.pdf
Availability of TH3C226M016C1000
QUANTITY
TH3C226M016C1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3C226M016C1000
Internal Part NumberEIS-TH3C226M016C1000
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3C226M016C1000
Related LinksTH3C226M, TH3C226M016C1000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3C226M016C1000 Details Description
Related parts for TH3C226M016C1000
IC VIDEO OPAMP DUAL LP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER PIN VERT 4POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 333MA 690 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CAPSENCE 8K FLASH 48QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf