Vishay/Sprague TH3C686M010D1000
TH3C686M010D1000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3C686M010D1000
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TH3C686M010D1000.pdf
Availability of TH3C686M010D1000
QUANTITY
TH3C686M010D1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3C686M010D1000
Internal Part NumberEIS-TH3C686M010D1000
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3C686M010D1000
Related LinksTH3C686M, TH3C686M010D1000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3C686M010D1000 Details Description
Related parts for TH3C686M010D1000
CAP CER 100UF 10V Y5V RADIAL datasheet.pdf