Vishay/Sprague TH3D106K050C0800
TH3D106K050C0800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106K050C0800
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D106K050C0800.pdf
Availability of TH3D106K050C0800
QUANTITY
TH3D106K050C0800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106K050C0800
Internal Part NumberEIS-TH3D106K050C0800
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106K050C0800
Related LinksTH3D106K, TH3D106K050C0800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106K050C0800 Details Description
Related parts for TH3D106K050C0800
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
MICRO 37C S 120" WHT JACKS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V DUAL 12V datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 45D ROU datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf