Vishay/Sprague TH3D106M035C0300
TH3D106M035C0300 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M035C0300
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M035C0300.pdf
Availability of TH3D106M035C0300
QUANTITY
TH3D106M035C0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M035C0300
Internal Part NumberEIS-TH3D106M035C0300
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M035C0300
Related LinksTH3D106M, TH3D106M035C0300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M035C0300 Details Description
Related parts for TH3D106M035C0300
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 PG21 datasheet.pdf
DIN RAIL 35MMX7.5MM SLOTTED 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRI-STATE 8DIP datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.6A DO220AA datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W datasheet.pdf