Vishay/Sprague TH3D106M035C0700
TH3D106M035C0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M035C0700
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M035C0700.pdf
Availability of TH3D106M035C0700
QUANTITY
TH3D106M035C0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M035C0700
Internal Part NumberEIS-TH3D106M035C0700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
High Temp Tantalum Capacitors for the Down-hole Drilling Market
Featured ProductTH3 Molded Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors
PCN Design/SpecificationAutomotive Products Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TH3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M035C0700
Related LinksTH3D106M, TH3D106M035C0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M035C0700 Details Description
Related parts for TH3D106M035C0700
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0606 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN INSERT 4POS SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC datasheet.pdf