Vishay/Dale TNPU12067K68BZEN00
TNPU12067K68BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12067K68BZEN00
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12067K68BZEN00.pdf
Availability of TNPU12067K68BZEN00
QUANTITY
TNPU12067K68BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12067K68BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12067K68BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12067K68BZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU12067K68BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12067K68BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12067K68BZEN00
CONN PIN 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL MX19 SERIES datasheet.pdf
MICRO 15POS SKT 10" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VERSCHLUBSCHRAUBE M 32X1,5 MM MI datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 RA 72POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf