Vishay/Sprague TH3D106M035E0700
TH3D106M035E0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M035E0700
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M035E0700.pdf
Availability of TH3D106M035E0700
QUANTITY
TH3D106M035E0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M035E0700
Internal Part NumberEIS-TH3D106M035E0700
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M035E0700
Related LinksTH3D106M, TH3D106M035E0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M035E0700 Details Description
Related parts for TH3D106M035E0700
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf