Vishay/Sprague TH3D106M050D0800
TH3D106M050D0800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M050D0800
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M050D0800.pdf
Availability of TH3D106M050D0800
QUANTITY
TH3D106M050D0800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M050D0800
Internal Part NumberEIS-TH3D106M050D0800
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M050D0800
Related LinksTH3D106M, TH3D106M050D0800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M050D0800 Details Description
Related parts for TH3D106M050D0800
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CB BTS WR 50 10 ASY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 65A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
100000UF 40V 65X105MM 85C 15000H datasheet.pdf