Vishay/Sprague TH3D107M010F0600
TH3D107M010F0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D107M010F0600
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D107M010F0600.pdf
Availability of TH3D107M010F0600
QUANTITY
TH3D107M010F0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D107M010F0600
Internal Part NumberEIS-TH3D107M010F0600
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D107M010F0600
Related LinksTH3D107M, TH3D107M010F0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D107M010F0600 Details Description
Related parts for TH3D107M010F0600
LED YELLOW CLEAR AXIAL datasheet.pdf
INLET C14 3.0MM PNL SNAP-IN PCB datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 250V 16A datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf