Vishay/Sprague TH3D226M035F0600
TH3D226M035F0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D226M035F0600
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D226M035F0600.pdf
Availability of TH3D226M035F0600
QUANTITY
TH3D226M035F0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D226M035F0600
Internal Part NumberEIS-TH3D226M035F0600
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D226M035F0600
Related LinksTH3D226M, TH3D226M035F0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D226M035F0600 Details Description
Related parts for TH3D226M035F0600
MULTI-STACK BANANA PLUG RG58 60" datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 193 50/CD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TRANSLATOR LEVEL 10-UMAX datasheet.pdf
RES 619 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
PAC-FJTS-HE40-V0-1.5M datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 datasheet.pdf