Vishay/Sprague TH3D476M010D0600
TH3D476M010D0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D476M010D0600
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D476M010D0600.pdf
Availability of TH3D476M010D0600
QUANTITY
TH3D476M010D0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D476M010D0600
Internal Part NumberEIS-TH3D476M010D0600
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D476M010D0600
Related LinksTH3D476M, TH3D476M010D0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D476M010D0600 Details Description
Related parts for TH3D476M010D0600
SWITCH ROTARY SLOT R/A HEX DEC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 29A TO-220AB datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 60POS .156 GREEN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 50PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 26A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf