Vishay/Sprague TH3D686K010D1000
TH3D686K010D1000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D686K010D1000
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D686K010D1000.pdf
Availability of TH3D686K010D1000
QUANTITY
TH3D686K010D1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D686K010D1000
Internal Part NumberEIS-TH3D686K010D1000
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D686K010D1000
Related LinksTH3D686K, TH3D686K010D1000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D686K010D1000 Details Description
Related parts for TH3D686K010D1000
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 118MHZ RRO 10QFN datasheet.pdf
IC FPGA 114 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CBL SKT RA CRIMP datasheet.pdf
CABLE TIE LASHING:NYL BLACK W/UV datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 45D STACK datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf