Vishay/Sprague TH3D686M010A0400
TH3D686M010A0400 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D686M010A0400
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D686M010A0400.pdf
Availability of TH3D686M010A0400
QUANTITY
TH3D686M010A0400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D686M010A0400
Internal Part NumberEIS-TH3D686M010A0400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
High Temp Tantalum Capacitors for the Down-hole Drilling Market
Featured ProductTH3 Molded Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors
PCN Design/SpecificationAutomotive Products Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TH3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D686M010A0400
Related LinksTH3D686M, TH3D686M010A0400 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D686M010A0400 Details Description
Related parts for TH3D686M010A0400
IC DATA ACQ SYS 12BIT 5V 20SOIC datasheet.pdf
GDT 150V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
ELECTRODE UNDERWATER DUAL 50M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
GASKET BECU 4.8X241.3MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 48TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf