Vishay/Sprague TH3E476K025C0600
TH3E476K025C0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3E476K025C0600
Brief Description
CAP TANT 47UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TH3E476K025C0600.pdf
Availability of TH3E476K025C0600
QUANTITY
TH3E476K025C0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3E476K025C0600
Internal Part NumberEIS-TH3E476K025C0600
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3E476K025C0600
Related LinksTH3E476K, TH3E476K025C0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3E476K025C0600 Details Description
Related parts for TH3E476K025C0600
FOOT ELEMENT datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK GEN /2 /4/6 3.3/5V 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 68.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TRIM 1-10PF 6KV CHASS MNT datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MOSFET SW 40V STEP-UP SOT23-6 datasheet.pdf