Vishay/Sprague TH3E686M020E0600
TH3E686M020E0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3E686M020E0600
Brief Description
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917
Datasheet Download
TH3E686M020E0600.pdf
Availability of TH3E686M020E0600
QUANTITY
TH3E686M020E0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3E686M020E0600
Internal Part NumberEIS-TH3E686M020E0600
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3E686M020E0600
Related LinksTH3E686M, TH3E686M020E0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3E686M020E0600 Details Description
Related parts for TH3E686M020E0600
IC MUX/DEMUX 4X16 24DIP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 250KSPS 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
30 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 400VAC AXIAL datasheet.pdf