t-Global Technology THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45
THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45 picture photo
Mfg. Part Number
THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD COVER TO-220 0.45MM
Datasheet Download
THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45.pdf
Availability of THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45
QUANTITY
THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45 Order Process
Ship out your order
Specifications of THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45
Internal Part NumberEIS-THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntroduction to the THINC Range of Thermally Conductive Caps
Featured ProductTHINC Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTHINC
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline16.00mm x 11.40mm x 5.80mm
Thickness0.018" (0.450mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45
THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45 Details Description
Related parts for THINC22-TO220-16-11.4-5.8-0.45
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG FREE/HANG 2POS SIZE 8 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
DAUGHTER BOARD T610 28QFN SOCKET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
POT 20K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 RW SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
ESD SOLDERING HANDLE W/RMP-1 datasheet.pdf
CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf