AVX Corporation THJA104M035RJN
THJA104M035RJN picture photo
Mfg. Part Number
THJA104M035RJN
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 20% 1206
Datasheet Download
THJA104M035RJN.pdf
Availability of THJA104M035RJN
QUANTITY
THJA104M035RJN Order Process
Ship out your order
Specifications of THJA104M035RJN
Internal Part NumberEIS-THJA104M035RJN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)24 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)THJA104M035RJN
Related LinksTHJA104, THJA104M035RJN Datasheet, AVX Corporation Distributor
THJA104M035RJN Details Description
Related parts for THJA104M035RJN
IC CLK PWM 5KHZ 1CIRC 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ADC 16BIT DUAL 160MSPS 68LLP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
FUSE 3500A 660V 4PKN/60 LCAR datasheet.pdf