Texas Instruments THS3001HVCDGNR
THS3001HVCDGNR picture photo
Mfg. Part Number
THS3001HVCDGNR
Brief Description
IC OPAMP CFA 1.75GHZ 8MSOP
Datasheet Download
THS3001HVCDGNR.pdf
Availability of THS3001HVCDGNR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
THS3001HVCDGNR Order Process
Ship out your order
Specifications of THS3001HVCDGNR
Internal Part NumberEIS-THS3001HVCDGNR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Output Type-
Slew Rate6500 V/µs
Gain Bandwidth Product1.75GHz
-3db Bandwidth420MHz
Current - Input Bias2µA
Voltage - Input Offset1mV
Current - Supply6.9mA
Current - Output / Channel120mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)9 V ~ 37 V, ±4.5 V ~ 18.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)THS3001HVCDGNR
Related LinksTHS3001, THS3001HVCDGNR Datasheet, Texas Instruments Distributor
THS3001HVCDGNR Details Description
Related parts for THS3001HVCDGNR
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONTACT CS1.6E 22-20GLD .75 I2.5 datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLY 0.022UF 20% 100V SMD datasheet.pdf