Bourns Inc. TISP4200H3BJR-S
TISP4200H3BJR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP4200H3BJR-S
Brief Description
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL
Datasheet Download
TISP4200H3BJR-S.pdf
Availability of TISP4200H3BJR-S
QUANTITY
TISP4200H3BJR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4200H3BJR-S
Internal Part NumberEIS-TISP4200H3BJR-S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover200V
Voltage - Off State155V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)300A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance65pF
Package / CaseDO-214AA, SMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4200H3BJR-S
Related LinksTISP420, TISP4200H3BJR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4200H3BJR-S Details Description
Related parts for TISP4200H3BJR-S
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 965 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
NEOFLON TYPE K 25 FT 24 AWG datasheet.pdf
ADC 8BIT 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 10W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
VARISTOR 198V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf