Bourns Inc. TISP4250M3LM
TISP4250M3LM picture photo
Mfg. Part Number
TISP4250M3LM
Brief Description
SURGE SUPP THYRISTOR 190V TO-92
Datasheet Download
TISP4250M3LM.pdf
Availability of TISP4250M3LM
QUANTITY
TISP4250M3LM Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4250M3LM
Internal Part NumberEIS-TISP4250M3LM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Voltage - Breakover250V
Voltage - Off State190V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance55pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4250M3LM
Related LinksTISP42, TISP4250M3LM Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4250M3LM Details Description
Related parts for TISP4250M3LM
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.7A TO-92S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
IC AMP PWR RF 2100MHZ TO272-14 datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
High Accuracy Ultralow IQ, 500 mA anyCAP Low Dropout Regulator IC datasheet.pdf