Bourns Inc. TISP4300M3LMFR-S
TISP4300M3LMFR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP4300M3LMFR-S
Brief Description
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL
Datasheet Download
TISP4300M3LMFR-S.pdf
Availability of TISP4300M3LMFR-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP4300M3LMFR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4300M3LMFR-S
Internal Part NumberEIS-TISP4300M3LMFR-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover300V
Voltage - Off State230V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance55pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) Formed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4300M3LMFR-S
Related LinksTISP4300, TISP4300M3LMFR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4300M3LMFR-S Details Description
Related parts for TISP4300M3LMFR-S
IC SWITCH QUAD SPST 20LFCSP datasheet.pdf
LAMP YELLOW LED FOR AT212 datasheet.pdf
IC AMP PWM 200W BRIDGE 64HIQUAD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DBL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 5POS BLK datasheet.pdf