Bourns Inc. TISP4350M3LM
TISP4350M3LM picture photo
Mfg. Part Number
TISP4350M3LM
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
SURGE SUPP THYRISTOR 275V TO-92
Datasheet Download
TISP4350M3LM.pdf
Availability of TISP4350M3LM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP4350M3LM Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4350M3LM
Internal Part NumberEIS-TISP4350M3LM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
Series-
PackagingBulk
Voltage - Breakover350V
Voltage - Off State275V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance55pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4350M3LM
Related LinksTISP43, TISP4350M3LM Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4350M3LM Details Description
Related parts for TISP4350M3LM
IC MELODY LSI FOR PHONE SSOP-B16 datasheet.pdf
IC CNTRLR PARALLEL/I2C 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR 28POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 30 AU 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24VDC 8A datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf