FFF TJ04A10200J0G
TJ04A10200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ04A10200J0G
Brief Description
750 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
TJ04A10200J0G.pdf
Availability of TJ04A10200J0G
QUANTITY
TJ04A10200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ04A10200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ04A10200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ04A10200J0G
Related LinksTJ04A1, TJ04A10200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ04A10200J0G Details Description
Related parts for TJ04A10200J0G
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICRO-C SS M12 DBLEND M/F SP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 20POS datasheet.pdf