FFF TJ08A18000J0G
TJ08A18000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ08A18000J0G
Brief Description
750 TB PLUGGABLE PLUG
Datasheet Download
TJ08A18000J0G.pdf
Availability of TJ08A18000J0G
QUANTITY
TJ08A18000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ08A18000J0G
Internal Part NumberEIS-TJ08A18000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ08A18000J0G
Related LinksTJ08A1, TJ08A18000J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ08A18000J0G Details Description
Related parts for TJ08A18000J0G
TRANS PNP 45V 0.1A SOT883 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 4KV N750 RADIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS ARRAY NPN/CCD SSMINI6 datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO15 datasheet.pdf
CAP SILICON 10000PF 15% 11V 0201 datasheet.pdf
LABEL COMP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf