FFF TJ11718400J0G
TJ11718400J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ11718400J0G
Brief Description
500 TB PLU PLU W/HANDLE
Datasheet Download
TJ11718400J0G.pdf
Availability of TJ11718400J0G
QUANTITY
TJ11718400J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ11718400J0G
Internal Part NumberEIS-TJ11718400J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side), Strain Relief
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ11718400J0G
Related LinksTJ1171, TJ11718400J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ11718400J0G Details Description
Related parts for TJ11718400J0G
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 35A DPAK datasheet.pdf
TERM SH LOCK/FORK NYL 22-18AWG#8 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE TIE,#4 SCREW MOUNT,4.25" datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PULL SAFETY SW CABLE MAINTAIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf