FFF TJ11A10200J0G
TJ11A10200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ11A10200J0G
Brief Description
750 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
TJ11A10200J0G.pdf
Availability of TJ11A10200J0G
QUANTITY
TJ11A10200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ11A10200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ11A10200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package55
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ11A10200J0G
Related LinksTJ11A1, TJ11A10200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ11A10200J0G Details Description
Related parts for TJ11A10200J0G
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf