FFF TJ13710000J0G
TJ13710000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ13710000J0G
Brief Description
500 TB PLU PLU DOWN/SIDE
Datasheet Download
TJ13710000J0G.pdf
Availability of TJ13710000J0G
QUANTITY
TJ13710000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ13710000J0G
Internal Part NumberEIS-TJ13710000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ13710000J0G
Related LinksTJ1371, TJ13710000J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ13710000J0G Details Description
Related parts for TJ13710000J0G
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 520VDC RADIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24316 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 30A TO3PN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 320W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf