FFF TJ13A10200J0G
TJ13A10200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ13A10200J0G
Brief Description
750 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
TJ13A10200J0G.pdf
Availability of TJ13A10200J0G
QUANTITY
TJ13A10200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ13A10200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ13A10200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package44
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ13A10200J0G
Related LinksTJ13A1, TJ13A10200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ13A10200J0G Details Description
Related parts for TJ13A10200J0G
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BALUN 1700-1900 MHZ 50/100 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 1A SYNC 6USMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf