FFF TJ15710600J0G
TJ15710600J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ15710600J0G
Brief Description
500 TB PLU PLU UP/SIDE
Datasheet Download
TJ15710600J0G.pdf
Availability of TJ15710600J0G
QUANTITY
TJ15710600J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ15710600J0G
Internal Part NumberEIS-TJ15710600J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ15710600J0G
Related LinksTJ1571, TJ15710600J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ15710600J0G Details Description
Related parts for TJ15710600J0G
FIXED IND 1NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 24QSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.53MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM datasheet.pdf