Murata Electronics North America SAF37.0MF51P
SAF37.0MF51P picture photo
Mfg. Part Number
SAF37.0MF51P
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SAF37.0MF51P.pdf
Availability of SAF37.0MF51P
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SAF37.0MF51P Order Process
Ship out your order
Specifications of SAF37.0MF51P
Internal Part NumberEIS-SAF37.0MF51P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SAF37.0MF51P today.
SeriesSAF37.0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSAWFILTER
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAF37.0MF51P
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAF37., SAF37.0MF51P Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAF37.0MF51P Details Description
Related parts for SAF37.0MF51P
IDC CABLE - MSR26K/MC26F/MCF26K datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 18POS datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 700MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.6A datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf