FFF TJ17110200J0G
TJ17110200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ17110200J0G
Brief Description
350 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
TJ17110200J0G.pdf
Availability of TJ17110200J0G
QUANTITY
TJ17110200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ17110200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ17110200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC10.5A
Voltage - IEC300V
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ17110200J0G
Related LinksTJ1711, TJ17110200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ17110200J0G Details Description
Related parts for TJ17110200J0G
INDUCT ARRAY 2 COIL 460NH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 4K FLASH 28QFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 25A 700W datasheet.pdf
VARISTOR 423V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
TV 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 X5R 1レF 10V datasheet.pdf