Toshiba Semiconductor & Storage TJ20A10M3(STA4,Q,M
TJ20A10M3(STA4,Q,M picture photo
Mfg. Part Number
TJ20A10M3(STA4,Q,M
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 100V 20A TO220SIS-3
Datasheet Download
TJ20A10M3(STA4,Q,M.pdf
Availability of TJ20A10M3(STA4,Q,M
QUANTITY
TJ20A10M3(STA4,Q,M Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ20A10M3(STA4,Q,M
Internal Part NumberEIS-TJ20A10M3(STA4,Q,M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C20A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs90 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs120nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds5500pF @ 10V
Power - Max35W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ20A10M3(STA4,Q,M
Related LinksTJ20A10M3, TJ20A10M3(STA4,Q,M Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TJ20A10M3(STA4,Q,M Details Description
Related parts for TJ20A10M3(STA4,Q,M
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC AUDIO DIFF RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR3 204POS R/A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM datasheet.pdf
FUSE AUTO 4A 32VAC/VDC 5PK CARD datasheet.pdf
ANT YAGI 6ELEM 450-470MHZ GOLD datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 400MHZ 165BGA datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf