FFF TJ22715200J0G
TJ22715200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ22715200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
500 TB PLU PLU WF DOWN
Datasheet Download
TJ22715200J0G.pdf
Availability of TJ22715200J0G
QUANTITY
TJ22715200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ22715200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ22715200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,010
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesTJ
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ22715200J0G
Related LinksTJ2271, TJ22715200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ22715200J0G Details Description
Related parts for TJ22715200J0G
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 4R 2.75KV BOLT- datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 296MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES 673 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 22A CPT3 datasheet.pdf