Amphenol Pcd TJE120935
TJE120935 picture photo
Mfg. Part Number
TJE120935
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
SERIES I, ELECTRONIC MODULE
Datasheet Download
TJE120935.pdf
Availability of TJE120935
QUANTITY
TJE120935 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJE120935
Internal Part NumberEIS-TJE120935
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesTJE
TypeModule, Resistor
Contact Size20
Module Capacity10
Size / Dimension0.850" L x 0.390" W x 1.310" H (21.59mm x 9.91mm x 33.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJE120935
Related LinksTJE1, TJE120935 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
TJE120935 Details Description
Related parts for TJE120935
TVS DIODE 30VWM 50.7VC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ 8SO datasheet.pdf
SW STRGHT LVR SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 4PORT LP 28QFN datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 25POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 190MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf