Amphenol Pcd TJM120606
TJM120606 picture photo
Mfg. Part Number
TJM120606
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
SIZE 20, CLASS D, TERMINAL JUNCT
Datasheet Download
TJM120606.pdf
Availability of TJM120606
QUANTITY
TJM120606 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJM120606
Internal Part NumberEIS-TJM120606
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesTJM
TypeFeedback Module Block
Contact Size20
Module Capacity10
Size / Dimension0.850" L x 0.390" W x 0.847" H (21.59mm x 9.91mm x 21.51mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJM120606
Related LinksTJM1, TJM120606 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
TJM120606 Details Description
Related parts for TJM120606
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
PNEUM VALVE SOLND 24VDC 3/2 N.O. datasheet.pdf
BOARD ADAPTER AS5045 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM CC 05VDC datasheet.pdf